12 Nisan 2014 Cumartesi

Kuran vs. Müslümanlar - 2

Şimdi müslümanların (ya da hadi diyelim ki müslüman olduğunu iddia edenlerin) nasıl bir çelişki içinde olduklarını göreceğiz.

Müslüman: Bir sürü hayvanın etinin yenilmesi haramdır, Allah bunları yasaklamıştır. Eşek, köpek, kedi,  midye, karides, salyangoz vs... 

De ki: "Bana vahyedilende, yiyen birisi için şunların dışında haram edilmiş bir şey bulamıyorum: leş, akıtılmış kan, domuzun eti -ki pistir-, Allah'tan başkasına adanmış yiyecekler." Zorda kalan bir kimse, istekli olmaz ve sınırı aşmazsa kuşkusuz senin Rabbin Bağışlayandır, Şefkatlidir. (6:145)

Ayetlerine inanıyorsanız, üzerinde ALLAH'ın ismi anılanlardan yiyin. (6:118)

Size ne oluyor ki, üzerinde Allah'ın ismi anılanlardan yemiyorsunuz? Halbuki zorunlu haller haricinde size yasaklananları tüm ayrıntılarıyla size açıklamış bulunuyor. Birçokları, bilgiye dayanmayan kişisel görüşleriyle halkı saptırıyor. Rabbin sınırı aşanları en iyi bilendir. (6:119)

Müslüman: Ama... Din bilginlerimizin kitaplarında başka haramlar da var.

ALLAH'tan başka yasa koyucu mu arayayım? O ki size kitabı detaylı olarak indirmiştir. Kendilerine kitap vermiş olduklarımız onun Rabbin tarafından indirilmiş olduğunu bilirler. O halde kuşkulananlardan olma. (6:114)

Müslüman:  Tamam o anda sadece bunlar haram olmuş olabilir ama sonra belki de Allah'ın fikri değişti veya Peygamber bu hükmü değiştirip başka haramlar getirdi.

Rabbinin sözü hem doğruluk hem de adalet bakımından tamamlanmıştır. O'nun sözlerini değiştirecek hiçbir şey yoktur. O en iyi işiten, en iyi bilendir. (6:115)

Müslüman: Peki gelmiş geçmiş bir sürü alim, hoca, evliya ve bir sürü müslüman hep yanlış mı yapmış? Bu kadar insan yanılıyor olabilir mi?

Yeryüzündekilerin çoğunluğuna uyarsan seni Allah yolundan saptırırlar. Onlar ancak zanna uyarlar, sadece tahminde bulunurlar. (6:116)


Hiç yorum yok: